Léto

Orlické hory a jejich podhůří se staly oblíbeným místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. Celá oblast je protkána sítí značených turistických stezek, vedoucích po místních komunikacích, lesních a polních cestách i pěšinách.
Na několika místech byly zřízeny naučné stezky, které svým výkladem seznamují návštěvníky s místy kudy procházejí, s historií a přírodou Orlických hor.

Přímo Zdobnicí prochází cyklotrasa 4070, bližší info zde.

A vzhledem k tomu, že společnosti Orlobus a.s. a AUDISBUS v letních měsících provozují cyklobusy, tak není problém na kole navštívit i vzdálenější místa.

Pod skiareálem Říčky vyrostl nový lanový park

Ze zajímavých turistických cílů:

Jiráskova horská trasa (mapa)
Je nejvýznamnější a nejznámější turistickou trasou v Orlických horách, povede Vás prakticky po celém hlavním hřebeni. Je značena červenou turistickou značkou. Cesta, která spojuje nejkrásnější partie Orlických hor, byla vyznačena roku 1921 a pojmenována na počest spisovatele Aloise Jiráska. Je vyhledávána jak "letními" turisty, tak běžkaři v zimním období.

Pevnost Hanička (~10km)
Vojenská pevnost z roku 1938 nedaleko stejnojmenné osady. Tvoří ji 5 bojových srubů s pancéřovými zvony a kolem 1750 m podzemních chodeb a sálů. Pevnost byla součástí hraničního opevnění Československa. V letech 1974-94 byla adaptována na protiatomové válečné stanoviště Ministerstva vnitra, ale v současné době je již přístupná veřejnosti jako muzeum. Prohlídka pevnosti trvá asi 80 minut.
www.hanicka.czVelká Deštná(~7km)
Je se svou nadmořskou výškou (1 115 m) nejvyšším bodem Orlických hor. Z malé vyhlídkové věže je při dobré viditelnosti možno pozorovat na severozápadě Sněžku a další výrazné vrcholky Krkonoš, na jihovýchodě pak masív Králického Sněžníku a za ním panoráma Jeseníků. Vyhlídka do kraje je v současnosti po celé délce hřebene, jak na českou tak i na polskou stranu, velmi dobrá.

Informace o dalších možných cílech se dají nalézt na velmi dobrém serveru www.turistika.cz

Aktuální stav ve Zdobnici Webcam - aktuálně
Webcam - historie
Předpověď počasí Aktuální stav ve Zdobnici Webcam - aktuálně
Webcam - historie
Novinky

archiv novinek
Teploměr online

Letos byl ježíšek...

více
První pořádnej sníh

Hurá pořád sněží

více
Židličky z Aukra

Sponzor Stuchla

více
Nové záclonky

Děkujeme Záclonovi

více
Nová okna

Další novinkou na naší chaloupce jsou některá okna..

více